Co to takiego?
Napięciowy ból głowy, migrena i klasterowy ból głowy stanowią razem aż 90% przypadków bólu głowy. Ból napięciowy jest najczęstszy z bólów głowy pierwotnych. Aby upewnić się, czy nas dotyczy, należy zgłosić się do lekarza i odpowiedzieć na kilka zasadniczych pytań dotyczących charakteru bólu.
Sprawdź: Czym charakteryzuje się napięciowy ból głowy?
Jak powstaje?
Napięciowy ból głowy to efekt stresu, jakiego doświadczamy w codziennym życiu. Dlaczego tak się dzieje? Hipotez jest kilka. Cierpisz na napięciowe bóle głowy? Poznaj swojego wroga - ból - by móc skutecznie z nim walczyć.
Sprawdź: Jak powstaje napięciowy ból głowy?
Komu grozi?
Napięciowy ból głowy pojawia się najczęściej u kobiet, a także osób, które palą, prowadzą stresujący tryb życia i nie wysypiają się. Czy jesteś w grupie ryzyka?
Sprawdź: Napięciowy ból głowy - kto jest najbardziej narażony?
Codzienny ból
Codzienny ból głowy pojawia się u 3-5% populacji. Liczba ta, niestety, wzrasta. Kiedy mówimy o przewlekłym bólu głowy? Skąd się bierze? Jakie czynniki go powodują? Czy można z nim skutecznie walczyć? O tym przeczytasz w poniższym artykule.
Sprawdź: Co robić, gdy ból głowy pojawia się codziennie?
Geny?
Czy napięciowy ból głowy zależy od genów? Czy to, że członek naszej rodziny choruje, zwiększa ryzyko, że i my doświadczymy tego bólu? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna...
Sprawdź: Czy napięciowy ból głowy zależy od genów?
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!