Papieros – co jest w środku?
Kilka słów o historii papierosa, którego ojcem było cygaro. Lista najważniejszych składników spośród 4 tysięcy substancji, zawartych w papierosie. Czas, który jest potrzebny, by twoje zdrowie unormowało się po zapaleniu jednego papierosa. Dowiedz się więcej.
Polecamy: Mój antyprzyjaciel papieros
Błędne koło, czyli co nam daje palenie?
Badania nie kłamią – palenie nie wpływa na zadowolenie, natomiast rzucenie palenia.. jak najbardziej. Dlaczego więc trwamy przy nałogu, zwłaszcza w depresji?
Dowiedz się: Błędne koło palacza
Efekty palenia – teraz i później
Wielu ludzi jest święcie przekonanych, że liczne choroby, takie jak np. rak płuc, na którego się umiera, nie mają żadnego związku z wieloletnim paleniem papierosów. Przedstawiamy natychmiastowe i długotrwałe skutki palenia papierosów.
Czytaj: Natychmiastowe i opóźnione efekty palenia papierosów
Życie bez tytoniu – poradnik
Aż 80% palących papierosy Polaków chce rzucić palenie. Rzucenie palenia jest zadaniem bardzo trudnym i wie o tym każdy, kto próbował. Jak skutecznie rzucić palenie? Jak poradzić sobie z głodem nikotyny?
Polecamy: Życie bez tytoniu
Jak rzucić palenie i nie przytyć?
Boisz się, że przytyjesz, gdy rzucisz palenie? Niech to nie będzie wymówka – dzięki poniższym poradom ekspertów dowiesz się, jak zerwać z nałogiem bez ryzyka przytycia.
Zobacz: Jak rzucić palenie i nie przytyć?
Palenie w ciąży – nie wolno!
Przyszła mama z papierosem w ustach – nie ma smutniejszego widoku. Dziecko, które rozwija się w jej łonie, jest przez nią w takiej chwili krzywdzone. Jakie zagrożenia dla płodu niesie ze sobą palenie w czasie ciąży? Dowiedz się, by nigdy tego nie zrobić.
Przeczytaj: Palenie w ciąży
POChP
Dym tytoniowy w 90% odpowiada za zachorowanie na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP). To śmiertelna choroba, która powinna być bezwzględnym sygnałem, by rzucić palenie! Przeczytaj wywiad ze specjalistą, dr n. med. Piotrem Dąbrowickim, prezesem Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.
Polecamy: Masz POChP? Rzuć palenie! – wywiad
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!