Zdrowy styl życia – vademecum

Panowie, szczególnie ci, którzy nigdy nie brali ślubu, mają większe ryzyko zgonu - i to niezależnie od wieku, wykształcenia, umiejscowienia guza, czasu od rozpoznania i stadium raka. fot. Fotolia
Myślisz, że chorują tylko starsi? To ich tryb życia za młodu do tego doprowadził. Zdrowie to wypadkowa naszego stylu życia, na który składają się nasze wybory i skłonności do rzeczy z początku przyjemnych, ale długofalowo – niekorzystnych – typu używki, pracoholizm, zła dieta, która sprzyja chorobom... Dowiedz się, jak zadbać o siebie, by cieszyć się pełnią męskiego zdrowia.
Panowie, szczególnie ci, którzy nigdy nie brali ślubu, mają większe ryzyko zgonu - i to niezależnie od wieku, wykształcenia, umiejscowienia guza, czasu od rozpoznania i stadium raka. fot. Fotolia

Samo życie...

Statystycznie czeka cię na tym globie 70 lat życia. Statystycznie. Czemu mężczyźni żyją krócej od kobiet? Czy możemy temu jakoś zaradzić?

Dowiedz się: Dlaczego mężczyźni żyją krócej?

Stres

Jestem kwiatem lotosu na tafli jeziora... Zaczynasz cedzić przez zęby. Stop! Do tej sytuacji można było nie dopuścić. A jeśli już nadeszła – da się ją zminimalizować. O walce ze współczesnym potworem – stresem – słów kilka.

Czytaj: Pierwszy siwy włos - jak zapobiegać stresowi w życiu?

Dieta

Nadwaga i niewłaściwe odżywianie wpływają na rozwój wielu chorób. Właśnie dlatego powinieneś dbać o jakość tego, co wrzucasz na ruszt. Ale waga to nie tylko kwestia jedzenia. Zdziwisz się, jak wiele jest czynników, które dodają lub odejmują nam kilogramy.

Przeczytaj: Co wpływa na naszą masę ciała?

Wygląd

Być może już się poddałeś - zastosowałeś wszelkie środki, których można było na sobie użyć: ampułki, szampony z pokrzywy i inne tego typu specyfiki. Otóż: łysienie można leczyć. A jako wstęp do nowej walki z tematem, dla relaksu – polecamy poniższy artykuł.

Polecamy: Czy istnieje cudowny lek na łysienie?

Profilaktyka osteoporozy

Osteoporoza dotyka większości osób w podeszłym wieku. Ale osteoporoza rozwija się przez lata. Kluczowe dla siły naszych kości są właśnie lata przed 30. rokiem życia. Chcesz wiedzieć, jak je wzmocnić? Do dzieła!

Poznaj: Profilaktyka osteoporozy w 3 krokach

Profilaktyka zawału

Jako mężczyzna jesteś predestynowany do zawału. Możesz jednak dużo zrobić, by go uniknąć. Dowiedz się więcej i ciesz życiem i zdrowiem.

Dowiedz się: Jak się ustrzec przed zawałem?

Sen

No i stało się - po przeczytaniu tych wszystkich artykułów zmartwiłeś się stanem swojego zdrowia i nie możesz zasnąć... głowa do góry. Na to też znajdziemy lekarstwo. Walkę z bezsennością zacznij od spojrzenia na swoje lokum...

Polecamy: Walkę z bezsennością zacznij od łóżka

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA