Biorezonans – lecznicze drgania elektromagnetyczne?

Czym jest terapia biorezonansowa, jak działa i w czym pomaga? Jakie są przeciwwskazania do terapii?
Marta Wilczkowska / 16.05.2016 10:02

biorezonans

fot. BicoMedica Biorezonans

Jak wykorzystuje się drgania elektromagnetyczne?

Terapia biorezonansowa to nazwa potoczna całego obszaru związanego z wykorzystaniem urządzenia biorezonansowego BICOM.

BRT (Bioresonanse Therapy) to nazwa terapii opartych na urządzeniu biorezonansowym, natomiast BRM – Metoda Biorezonansowa (Bioresonance Method) to cały obszar metodologii biorezonansowej, zarówno diagnostyki, jak i terapii, czyli leczenia chorób.

W terapii, jak i diagnostyce wykorzystuje się istniejące w organizmie człowieka i wokół niego drgania elektromagnetyczne. Drgania własne człowieka to suma jego fizjologicznych i patologicznych drgań elektromagnetycznych. Drgania te, ze względu na swą elektromagnetyczną naturę, można wychwycić z powierzchni skóry, tkanek (często wykorzystywane w przypadku diagnozowania boreliozy) oraz narządów, które za pomocą specjalnych elektrod i przewodów doprowadzane są do urządzenia terapeutycznego. Pole magnetyczne elektrod jest bardzo małe i służy jedynie przekazywaniu informacji.

Dzięki nowoczesnej elektronice aparatu BICOM drgania patologiczne (zakłócające), wywołane np. obciążeniem organizmu toksynami, metalami, wirusami, pasożytami, bakteriami, niewyleczonymi chorobami, infekcjami, alergenami itp. są przechwytywane i przetwarzane w drgania terapeutyczne – harmoniczne (fizjologiczne). Drgania te przekazywane są z powrotem z urządzenia do organizmu pacjenta, przy czym częstotliwości te są odpowiednio harmonizowane i wzmacniane.

Zobacz też: Ziołowa terapia Buhnera pomaga na boreliozę?

Jak działa biorezonans?

Zdrowe komórki emitują inne pole elektromagnetyczne niż komórki, w których przebiega proces chorobotwórczy czy degeneracyjny. Elektromagnetyczne pole pacjenta reaguje natychmiast na dokładnie dopasowany sygnał terapeutyczny i z kolei przekazuje do urządzenia BICOM zmieniony wzorzec drgań. Proces ten powtarza się w ułamkach sekund. W ten sposób patologiczne sygnały są w organizmie redukowane, a w końcu wygaszane, a fizjologiczne siły regulacyjne zaczynają prawidłowo sterować procesami biologicznymi.

W wyniku poprawy biofizykalnego stanu energetycznego pacjenta dochodzi stopniowo do poprawy procesów biochemicznych – a co za tym idzie normalizacji i wyleczenia. Mówiąc prościej, pacjenta podłącza się do aparatu, który zbierając z chorego narządu drgania elektromagnetyczne prawidłowe i nieprawidłowe odpowiednio je przetwarza. Drgania nieprawidłowe ulegają wygaszeniu, natomiast prawidłowe wzmocnieniu, po czym wracają one z powrotem do organizmu pacjenta. Podczas serii zabiegów (terapie zdrowotne), terapii odczuleniowych, gdzie jedna terapia to jeden alergen, zakłócone pole elektromagnetyczne chorego organu „uczy się” drgać w sposób wyłącznie prawidłowy, co powoduje efekt terapeutyczny. 

ampułka biorezonans

 ampułka z patogenem borelia, fot. BicoMedica Biorezonans

W czym jeszcze pomaga biorezonans?

Biorezonans daje także możliwość usunięcia z organizmu trudnych do wyleczenia lub lekoopornych wirusów i bakterii, a także części pasożytów bez zażywania żadnych leków. Odbywa się to poprzez dostarczanie do organizmu odpowiednich drgań biorezonansowych, zwykle w trakcie kilku zabiegów, dzięki którym dochodzi do naturalnego wyeliminowania patogenu przez organizm. W Niemczech, Austrii, Szwajcarii biorezonans jest powszechnie wykorzystywany przez lekarzy medycyny, a zabiegi refundowane przez kasy chorych.

Przeciwwskazania do terapii:

  • ciąża,
  • nowotwór,
  • rozrusznik serca.

Autor: specjaliści BicoMedica Centrum Biorezonansu i Profilaktyki Zdrowia.

Zobacz też: Jak oddychać w ciąży?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/26.01.2019 00:36
Biorezonans to.filcja, nie pomógł mojemu synowi w alergii wziewnej.na.pyłek komosy. Naciąganie ludzi. Nie polecam.