Jakie znaczenie w życiu człowieka ma dotyk?

Dotyk odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka
Człowiek, do prawidłowego funkcjonowania, potrzebuje nie tylko wartościowego pożywienia, ale również dotyku. Maleńkie dzieci otaczane są miłością, okazywaną przez czułe głaskanie i przytulanie, bez tego trudno byłoby im przetrwać. Dotyk odgrywa bardzo ważną rolę w życiu. Poprzez odpowiednio dobrany dotyk możemy wyrazić swoją aprobatę, przekazać poczucie bezpieczeństwa, jak też wyrazić negatywne emocje, takie jak złość czy wrogość. Dotykiem możemy zadać ból lub go usunąć.
/ 28.09.2016 11:04
Dotyk odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka

Co nieco o dotyku

Jako dorośli ludzie codziennie korzystamy z naszego ciała, dbamy o nie, dostarczając odpowiedniej ilości ruchu, pielęgnujemy je, a ono w zamian odwdzięcza się prawidłowym funkcjonowaniem. Jednak na ciało człowieka ma wpływ również jego samopoczucie psychiczne. Wszelkie stresy dnia codziennego, negatywne myślenie i emocje znajdują odbicie w spiętych mięśniach, bólu, przykurczonych ścięgnach. Dlatego tak ważne jest, aby systematycznie dbać o swoje ciało, dostarczając mu doświadczenia dotyku pełnego miłości, energii i ciepła.

Zobacz też: Wskazania do masażu - kiedy warto masować?

Co wiesz o masażu Ma-Uri?

W trakcie masażu Ma-Uri łagodnie i z miłością traktowane jest nasze ciało. Swobodnie i lekko usuwane są napięcia i blokady. Najpierw delikatnymi, swobodnymi ruchami, później bardziej intensywnie. Rozmasowywane są mięśnie, uruchamiany każdy staw, uelastyczniane są ścięgna.

Całe ciało staje się podatne i otwarte na zmiany, a to ma odzwierciedlenie w codziennym życiu, przy dokonywaniu wyborów, podejmowaniu decyzji. Podczas masażu Ma-Uri ciało odblokowywane jest również energetycznie, przywracany jest prawidłowy obieg energii w organizmie.

Za pośrednictwem masażu ciało jest przygotowywane i chętne do wyzdrowienia. Czuły i delikatny dotyk w trakcie Ma-Uri prowadzi do tego, iż człowiek emocjonalnie i mentalnie wspiera cały proces. W ciele budzą się siły, potrzebne do samouzdrawiania organizmu.

Dobrze jest w optymalny sposób zaspokajać podstawowe potrzeby dotyku, systematycznie korzystając z masażu. Dać sobie trochę ciepła i łagodności, traktować swoje ciało z należnym mu szacunkiem.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA