Komu i jak pomaga Technika Alexandra?

Technika Alexandra pomaga każdemu, kto cierpi na nerwobóle i miewa problemy psychosomatyczne: bóle kręgosłupa, dolegliwości układu pokarmowego, bóle stawowe czy zaburzenia systemu oddechowego / fot. Fotolia
Z Techniki Alexandra, by poznać własny organizm, korzystali początkowo głównie aktorzy, śpiewacy, tancerze i muzycy. Dziś ta metoda pomaga każdemu, kto cierpi na nerwobóle i miewa problemy psychosomatyczne: bóle kręgosłupa, dolegliwości układu pokarmowego, bóle stawowe czy zaburzenia systemu oddechowego.
/ 25.02.2011 11:46
Technika Alexandra pomaga każdemu, kto cierpi na nerwobóle i miewa problemy psychosomatyczne: bóle kręgosłupa, dolegliwości układu pokarmowego, bóle stawowe czy zaburzenia systemu oddechowego / fot. Fotolia

Świadomie czy bez świadomości?

Doświadczenie lekkości i swobody ruchu, uzyskiwane dzięki stosowaniu zasad F.M. Alexandra, tworzy nowy punkt odniesienia dla organizmu. Daje to początek samoistnemu procesowi stałego dążenia do poprawy nadwerężających ciało nawyków.

Najpierw dzieje się to z dużym udziałem świadomości, później może być częściowo nieuświadamiane, ale zawsze jest wynikiem wprowadzania organizmu na tor wewnętrznej samoregulacji.

Zobacz też: Co leczy Technika Alexandra?

Technika Alexandra wczoraj i dziś

Początkowo z Techniki Alexandra korzystali głównie aktorzy, śpiewacy, muzycy i tancerze pragnący poznać nowe sposoby stałego dbania o podstawowy instrument swej pracy, czyli własny organizm.

Z czasem metoda ta okazywała się skuteczna w wielu innych problemach i dolegliwościach, kiedy długoletnie nawyki nieprawidłowego używania pewnych partii ciała uniemożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie.

Znane są korzyści pracy z Techniką Alexandra przy eliminowaniu różnorodnych nerwobólów i problemów psychosomatycznych, takich jak bóle kręgosłupa (również zwyrodnieniowe), dolegliwości układu pokarmowego, zaburzenia systemu oddechowego, bóle stawowe. Dłuższa praca z Techniką Alexandra przynosi pomoc w takich problemach jak: rwa kulszowa, łokieć tenisisty, cieśń nadgarstka, dystonia mięśni, dysfonia i wiele innych.

Zobacz też: Czego się spodziewać po zajęciach z Techniki Alexandra?

Walcz ze stresem!

Metoda ta wykorzystywana jest również w radzeniu sobie z tremą, stresem i nadpobudliwością. Korzystają z niej przedstawiciele najróżniejszych dziedzin, dla których zbyt szybkie tempo życia i codzienny stres stają się coraz bardziej uciążliwe.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA