Na ratunek nerkom
Na dolegliwości nerek, których objawami mogą być obrzęki policzków i powiek, podwyższone ciśnienie krwi, osłabienie, bóle głowy i zmniejszone wydalanie moczu o zabarwieniu czerwono-brunatnym, poleca się postawienie baniek na styku odcinka piersiowo-lędźwiowego, cztery bańki po jednej i cztery po drugiej stronie kręgosłupa (fot. poniżej), jak również na brzuchu poniżej pępka, w obszarze pęcherza moczowego. Bańki stawiamy co 5 dni przez trzy miesiące, a następnie jeszcze przez jakiś czas co dwa tygodnie.
Stawianie baniek przy dolegliwościach nerek. Zdjęcie pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka.
Zapalenie pęcherza moczowego
Przy zapaleniu pęcherza moczowego poleca się postawienie baniek poniżej pępka, na pęcherz moczowy i wzdłuż moczowodów (fot. z lewej strony), w odstępach dwudniowych przez jakiś czas. Przemiennie i wspomagająco stosować terapię jajkową, Reiki i oczyszczanie aury świeczką.
Ból kręgosłupa
Dolegliwości kręgosłupa, zwłaszcza w stanach ostrych, mogą być paraliżujące dla całego ciała. Chińczycy pod względem hierarchii ważności kręgosłup stawiają na pierwszym miejscu, a za nim nerki. Może to być zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zwyrodnienie kręgosłupa lub postrzał, znany jako lumbago. We wszystkich tych przypadkach polecane jest stawianie baniek po obydwu stronach kręgosłupa, zwłaszcza przy zesztywniającym zapaleniu; natomiast przy zwyrodnieniu kręgosłupa bańki stawiamy w odcinku lędźwiowym i szyjno-piersiowym. Przy postrzale (lumbago) stawiamy bańki w odcinku lędźwiowym (fot. poniżej). We wszystkich przypadkach poleca się przemienne stawianie baniek oraz masaż bańkowy 2 razy w tygodniu przez dwa miesiące, a następnie 1 raz w miesiącu, i to przez dłuższy czas. Przy postrzale postępujemy nieco inaczej, ponieważ już po pierwszym razie bóle mogą ustąpić, a jeśli nie, to stosujemy zabieg co 3–4 dni, aż do ustąpienia postrzału. Przemiennie stosować masowanie bańką, masaż leczniczy kręgosłupa, Reiki i oczyszczanie aury płomieniem świecy.
Stawianie baniek przy dolegliwościach kręgosłupa. Zdjęcie pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka.
Zobacz też: Czy stawianie baniek leczy choroby?
Reumatyzm
Przy dolegliwościach reumatycznych bańki stawiamy zawsze wokół chorego stawu, czy to będzie staw biodrowy, barkowy, łokciowy, czy kolanowy. Najczęstsze schorzenia to reumatyczne zapalenie stawów i zwyrodnienie stawów. Ponieważ zwykle są to stany przewlekłe, dlatego też i terapia jest długotrwała. Ma ona złagodzić stan zapalny i ból, pobudzić przemianę materii oraz opóźnić i zatrzymać postępowanie stanów zwyrodnieniowych. Początkowo stawiamy bańki co 2, 3 lub co 4 dni, zależnie od schorzenia, a później co tydzień lub co dwa tygodnie, aż do oczekiwanej poprawy (fot. poniżej). Przemiennie stosować Reiki oraz oczyszczanie aury świeczką.
Stawianie baniek przy dolegliwościach reumatycznych kolana. Zdjęcie pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka.
Zapalenie nerwu kulszowego
Tak zwana rwa kulszowa może być spowodowane stanami zapalnymi dolnego odcinka kręgosłupa lędźwiowego albo stanami zapalnymi w stawie biodrowym. Bóle promieniują od dolnego odcinka kręgosłupa poprzez nogę do stopy. Poleca się stawianie baniek po obu stronach kręgosłupa na odcinku lędźwiowym, głównie nad miejscami bolesnymi, na pośladkach i udach (fot. 34.). Stawiamy bańki dwa razy w tygodniu, przemiennie z bańkami masującymi, aż do zadowalającego efektu. We wszystkich problemach z narządami ruchu należy wspomagająco stosować terapię jajkową, Reiki oraz zwykły masaż kręgosłupa i oczyszczanie aury świeczką.
Stawianie baniek przy zapaleniu nerwu kulszowego. Zdjęcie pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka.
Zobacz też: Jak stawiać bańki?
Fragment pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka (Studio Astropsychologii, 2012). Publikacja za zgodą wydawcy.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!