Ugryzienie komara fot. Adobe Stock

Ugryzienie komara - domowe sposoby na ukąszenia komarów

Ugryzienie komara swędzi i piecze, ale drapanie swędzących bąbli nic nie da. Domowe sposoby na ukąszenia komarów przynoszą ulgę i łagodzą działanie toksyn, zawartych w ślinie komara.
Marta Wilczkowska / 10.07.2020 15:00
Ugryzienie komara fot. Adobe Stock

Na ugryzienie komara warto stosować domowe sposoby. Bywają równie skuteczne jak środki z apteki, zwłaszcza, jeśli nie masz uczulenia na komary.

Poniżej znajdziesz same sprawdzone domowe sposoby na ukąszenia komarów.

Skórka banana

Potrzyj swędzące miejsce wewnętrzną stroną skórki banana, a w ciągu kilku minut poczujesz ulgę. Dodatkowy plus - skóra po takim zabiegu pięknie pachnie.

Proszek do pieczenia z wodą

Zmieszaj proszek do pieczenia z niewielką ilością wody, tworząc pastę. Posmaruj nią miejsce ukąszenia i zostaw do wyschnięcia.

Po około 10 minutach możesz zmyć pastę i... cieszyć się wolnością od uciążliwego swędzenia. To sprawdzony sposób na ugryzienie komara.

Gorąca łyżka

Sposób jest równie prosty, co skuteczny. Rozgrzej łyżkę pod ciepłą wodą z kranu, a następnie przyłóż do swędzącego miejsca. Ciepło pomoże zneutralizować ślinę komara, która powoduje powstawanie swędzących, czerwonych bąbli.

Sól angielska

Sól gorzka skutecznie radzi sobie z ukąszeniami owadów. Szczególnie dobrze sprawdza się, gdy ugryzień jest dużo - wystarczy dosypać trochę soli (do kupienia w aptece z kilka złotych) do kąpieli w wannie. Efekt murowany!

Torebki herbaty

Ostudzoną torebkę czarnej lub zielonej herbaty (lub liście zawinięte np. w ligninę, jeśli pijesz herbatę liściastą) przyłóż do swędzącego miejsca i lekko przyciśnij.

Herbata złagodzi działanie toksyn zawartych w ślinie komara i zlikwiduje uczucie swędzenia.

Ocet jabłkowy

Nawilż wacik, gazę lub niewielką ściereczkę odrobiną octu jabłkowego i przyciśnij do swędzącego miejsca. Dzięki swoim właściwościom, ocet jabłkowy skutecznie niweluje nieprzyjemne dolegliwości po ugryzieniu komara.

Taśma klejąca

Choć brzmi to niewiarygodne, taśma klejąca jest świetnym remedium na bąble po ukąszeniu komarów. Wystarczy przykleić kawałek taśmy w miejscu ugryzienia, a umieszczony na niej klej złagodzi uczucie swędzenia.

Dodatkowo, uniemożliwi ci drapanie swędzącego miejsca, dzięki czemu unikniesz bolesnych ranek i blizn po rozdrapanych bąblach.

Aby w przyszłości uniknąć bolesnego pogryzienia przez komary, warto się przed nimi zabezpieczyć. Warto także zainwestować w spraye i preparaty odstraszające komary.

Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 05.06.2014.

Przeczytaj więcej o sposobach na ugryzienia owadów:Proste sposoby na ugryzienia meszekCo robić, gdy ugryzie cię mucha końska?Ugryzienie pluskwy - jak wygląda?Jak wygląda ugryzienie pająka i co robić, gdy już ugryzie?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!