kobieta

Higiena intymna – vademecum

Kosmetyki, bielizna, seks, a nawet dieta – to wszystko wpływa na nasze zdrowie intymne. Zasady właściwej higieny intymnej kobiet nie są trudne i warto wprowadzić je w życie, by uniknąć przykrych infekcji i cieszyć się pełnią zdrowia intymnego.
kobieta

Zasady higieny intymnej

Podstawowe zasady dbałości o higienę intymną dla kobiety – powinna ich przestrzegać każda kobieta.

Przeczytaj: Czy wiesz jak dbać o higienę intymną?

Infekcje

Co robić, by zmininalizować ryzyko infekcji intymnej? Jak sobie poradzić, gdy już nas boli, swędzi i piecze? Wszystko o infekcjach:

Jak uniknąć lub pozbyć się intymnej infekcji?

Podpaski

Od pewnego czasu na polskim rynku dostępne są podpaski ekologiczne – można ich używać nawet parę lat! Są wykonane z naturalnych materiałów i przyjazne dla środowiska. Czy zyskają popularność wśród kobiet?

Dowiedz się: Co warto wiedzieć o ekologicznych podpaskach?

Tampony

Chyba każda z nas słyszała o tzw. zespole wstrząsu toksycznego, do którego może doprowadzić niewłaściwe używanie tamponów. Jak dochodzi do tego niebezpiecznego zakażenia? Czy tampony są bezpieczne?

Polecamy: Zespół wstrząsu toksycznego, czyli niebezpieczne tampony

Higiena podczas ciąży i połogu

Higiena intymna jest ważna zawsze, ale okres ciąży i połogu może być pod tym względem nawet bardziej wymagający. Jak się podmywać w czasie ciąży i połogu i jaką bieliznę dobrać? Jak uniknąć niebezpiecznego dla dziecka zakażenia?

Przeczytaj: Jak dbać o higienę intymną podczas ciąży i połogu?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!