Czy wiesz jak dobrze zacząć dzień ? fot. Czy.wieszjak.pl

Czy wiesz jak dobrze zacząć dzień ?

Żeby wspaniale zacząć dzień i nie wstać lewą nogą przestrzegaj pewnych zasad.
/ 09.12.2010 16:22
Czy wiesz jak dobrze zacząć dzień ? fot. Czy.wieszjak.pl

Rozciągnij się - zanim wstaniesz, przeciągnij się: pobudź krążenie poprzez sięganie koniuszkami palców ponad głowę, wzrusz ramionami w górę i w dół, klaśnij rękoma za plecami, aby uwolnić napięcie w łopatkach i porządnie ziewnij. Dzięki temu poprawisz dopływ tlenu do mózgu.

Pobudź mięśnie - delikatne ćwiczenia pomogą Ci przyspieszyć metabolizm i utrzymać go na wysokim poziomie przez wiele godzin. Zacznij dzień od ćwiczeń jogi, tai chi albo włącz radio i pokręć się w rytm żywej muzyki, np. w łazience podczas porannej toalety.

Nie zapomnij o śniadaniu - energetyczny poranny posiłek redukuje prawdopodobieństwo słabnięcia poziomów energii i okołopołudniowych kryzysów. Jedz potrawy bogate w węglowodany (pełnoziarnisty tost z miodem lub musli ze świeżymi owocami), które powoli będą uwalniać energię do krwi.

Postaw na czerwień - według psychologów wibrujący odcień czerwieni działa pobudzająco na organizm, uaktywnia krążenie, ożywia, wydobywa głęboko zablokowaną energię, pobudza uśpione i ociężałe procesy myślowe, wzmacnia zmysły, wspomaga przemianę materii.

Zażywaj witaminę B - zwłaszcza witamina B12 jest konieczna do wyzwolenia pokładów energii. Aby być pewnym, że zażywasz odpowiednią jej dawkę, przyjmuj B kompleks.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!