Dlaczego chcemy być sławni?

Dlaczego ludziom tak bardzo zależy na sławie? Czy sławni ludzie mają w życiu łatwiej? Co tak naprawdę daje rozpoznawalność? Jakie są dobre i złe strony sławy? Dlaczego popularność potrafi uderzyć do głowy? Czy sławnej osobie jest łatwiej w relacjach damsko-męskich?
/ 16.05.2013 15:26

Dlaczego ludzie pragną popularności?

Nie wszyscy przejawiamy chęć bycia gwiazdami, jednakże chyba każdy z nas choć raz w życiu zastanawiał się, jakby to było być sławnym.

Sława kojarzy się nam przede wszystkim z pieniędzmi, a one – z dobrostanem, zapewnieniem przyszłości i godnym życiem. Wszechobecny konsumpcjonizm sprawia, że cały czas próbuje się nas przekonać, że wszystko jest na sprzedaż, kwestią jest tylko odpowiednio wysoka cena.

Rozpoznawalność

Sława nie pozwala na bycie „szarym obywatelem”. Jednak wszystko ma swoje dobre i złe strony. Nieustanne opędzanie się od paparazzi może stać się uciążliwe, zwłaszcza jeśli brukowce czyhają nawet na najmniejsze potknięcie sławnej osoby. Dlatego gwiazdy dużo bardziej muszą się kontrolować, uważać na to, co mówią, gdzie i z kim się pojawiają, jak są ubrane. Ciągłe „bycie na cenzurowanym” może okazać się bardzo dużym stresem.

Z drugiej strony gwiazdy mogą poznawać inne sławne osoby, wchodzić z nimi w relacje i żyć na wyższym poziomie niż zwykli obywatele.

„Mój chłopak jest gwiazdą rocka”

Chyba każda dziewczyna marzy, by pochwalić się takim partnerem przed koleżankami. I prawie każdy gwiazdor marzy o pięknej długonogiej kobiecie przy boku. Odpowiednio gruby portfel, ekstrawaganckie życie i możliwość opływania w luksusy – kto nie chciałby tak żyć? Dlatego gwiazdom łatwiej jest podrywać i flirtować. Pomaga w tym także ilość otaczających fanek czy fanów. Można wybierać i przebierać, spędzić z kimś jedną noc bez żadnych skrupułów, bo za drzwiami czeka już kolejka następnych naiwnych…

Zobacz też: Piękno według MTV

Zachcianki

Gwiazda może mieć prawie wszystko: nowiutkie czerwone porsche, gitarę elektryczną za 15 tys. złotych, wielki apartament z jacuzzi, które mieści dziesięć osób. Chyba nie ma osoby, która choć przez jeden dzień nie chciałaby pławić się w luksusie. Możliwość zrobienia zakupów kartą kredytową bez limitów jest spełnieniem marzeń niejednej kobiety. A wieczorem kolacja w ekskluzywnej restauracji. Wszystko to kusi swoimi urokami, bogactwem, przepychem.

Złe strony sławy

Popularność, jak wszystko na tym świecie, ma swoje dobre i złe strony. Będąc osobą publiczną, musimy zdawać sobie jednak sprawę, że jesteśmy dużo bardziej narażeni na kradzież, oszustwa, wyłudzenia czy malwersacje. Poza tym istnieją jeszcze (na szczęście) takie rzeczy na tym świecie, których nie da się kupić za pieniądze: miłość, zdrowie, prawdziwa przyjaźń, szczęśliwa rodzina.

Dlatego czasem warto przez chwilę się zastanowić, czy naprawdę potrzebujemy sławy. A może nie doceniamy tego, co nas otacza?

Zobacz też: Emocje – jak o nich mówić?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!