Jak zacząć żyć spokojnie fot. Fotolia

Jak żyć spokojnie - 4 rady jak zwolnić tempo życia i znaleźć czas na odpoczynek

Są dni, w których nic nie chce ci się robić. Czy powinnaś wtedy pokonać lenistwo, mimo totalnego zniechęcenia? Nic podobnego!
Marta Wilczkowska / 31.03.2014 09:30
Jak zacząć żyć spokojnie fot. Fotolia
Lenistwo to nie zawsze przywara, z którą należy walczyć. Bardzo często nie bierze się wcale ze słabości naszego charakteru, ale z nadmiaru wyzwań i obowiązków, z którymi zmagamy się na co dzień. W takich sytuacjach jedyną rozsądną rzeczą, jaką możemy zrobić, to zwolnić tempo życia i pozwolić sobie na leniuchowanie! Przeczytaj, jak możesz zacząć żyć spokojniej i cieszyć się relaksem na co dzień!

Jak żyć spokojniej i znaleźć czas na odpoczynek?

  1. Przede wszystkim ustal swój „święty czas” na odpoczynek i chroń go jak coś niezwykle cennego. W ciągu dnia zarezerwuj wyłącznie dla siebie choć trzy kwadranse. Weź wtedy relaksującą kąpiel, zdrzemnij się, albo obejrzyj swój ulubiony serial. I absolutnie nie czuj się winna z tego powodu. Należy słuchać swojego organizmu!
  2. W weekend, zamiast doprowadzać dom do perfekcyjnego porządku, wybierz się z rodziną na dłuższy spacer, wyskocz do kina czy odwiedź znajomych. Pozwoli ci to odzyskać energię po całym stresującym tygodniu spędzonym w pracy.
  3. Zastanów się, jaka forma odpoczynku jest dla ciebie najodpowiedniejsza. Jesteś stale w ruchu? Czasem po prostu sobie poleż i pomyśl o niebieskich migdałach. A jeśli pracujesz za biurkiem, relaksuj się w ruchu: biegaj, pływaj, wskocz na rower. Umiejętnie dopasowując sposoby leniuchowania do swojego stylu życia, zyskasz podwójną dawkę energii!
  4. Koniecznie pamiętaj również o tym, że jeśli chcesz dobrze zregenerować siły, powinnaś urlopować przynajmniej dwa razy w roku, w tym choćby raz przez pełne dwa tygodnie.

Dlaczego warto leniuchować?

Jesteśmy w stanie znacznie więcej rzeczy zrobić w krótszym czasie, w dodatku dokładniej, bardziej uważnie i kosztem mniejszego wysiłku! Czasami już półgodzinna drzemka wystarcza, żeby naładować akumulatory i z energią powrócić do przerwanego zajęcia. Zaś kilka dni urlopu może sprawić, że staniemy się bardziej pogodni, dowcipni, życzliwi innym, jak również – kreatywni. Ale to nie wszystko! Chwile, gdy nic nie robimy, są także wspaniałą okazją do snucia odważnych marzeń, planów czy choćby przypomnienia sobie o dawno zapomnianych pasjach. Kto wie, może się wtedy okaże, że jesteś np. uśpioną artystką, która w dzieciństwie kochała grać na gitarze lub robiła ładne zdjęcia?

Te rady pomogą ci żyć spokojniej!

Na podstawie artykułu Anny Leo-Wiśniewskiej z Pani Domu

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!