Jak wyglądać pięknie z pompą insulinową pod ubraniem?/ fot. Fotolia

Choroby skóry - poradnik

Trądzik, zajady, kurzajki, brodawki, znamiona, łuszczyca, łupież, uczulenie, grzybica - o nich dowiesz się więcej w niniejszym poradniku. Skąd się biorą? Jak się ich pozbyć? Czy możliwe jest całkowite wyleczenie? Kiedy mogą zagrażać życiu?
Marta Słupska / 17.08.2011 11:21
Jak wyglądać pięknie z pompą insulinową pod ubraniem?/ fot. Fotolia

Trądzik - zmora młodych i starszych

Trądzik pojawia się najczęściej w okresie dojrzewania, jednak ze szpecącymi krostkami borykają się też dorośli i dojrzali ludzie. Sposobów leczenia trądziku jest wiele - dobierz odpowiedni dla siebie i ciesz się gładką, zdrową skórą.

Sprawdź: Czas skończyć z trądzikiem!

Jak się pozbyć kurzajek?

Brodawki, kurzajki, grudki na skórze - jak się ich pozbyć? Na pomoc przychodzą trzy metody: zamrażanie, wyłyżeczkowanie i elektrokoegulacja. Kiedy kurzajki wymagają usunięcia i kiedy mogą być groźne dla zdrowia, a nawet życia? Czy po usunięciu brodawki zostanie nam na skórze szpecąca blizna?

Sprawdź: Kilka sposobów na uporczywe brodawki

Znamiona - usuwać czy nie?

Na Twoim ciele pojawił się pieprzyk. Zastanawiasz się, czy powinieneś go usunąć? Podpowiadamy, kiedy warto, a kiedy trzeba to zrobić i dlaczego. Które znamiona powinny nas zaalarmować? Czy pieprzyk może przerodzić się w nowotwór? W jakiej sytuacji robi się biopsję wyciętego znamienia?

Sprawdź: Czy warto usuwać znamiona?

Łuszczyca

Leczenie łuszczycy jest długotrwałe i frustrujące.Chorobę można jednak pokonać. Co jeść? Czego unikać? Czym smarować skórę? Jakie przyjmować leki? Czy fototerapia pomaga w leczeniu łuszczycy? Czy stres i negatywne emocje pogłębiają chorobę?

Sprawdź: Jak pokonać łuszczycę?

Łupież

Wstydzisz się białych łusek na włosach? Czujesz, że Twoja głowa nie jest czysta? Czas zerwać z łupieżem! Podpowiadamy jak to zrobić: jakich kosmetyków używać, jak dbać o włosy i czy ich ścięcie gwarantuje pozbycie się problemu raz na zawsze? 

Sprawdź: Zerwij z łupieżem!

Łysienie

Łysienie to problem głównie mężczyzn (ale nie tylko!). Wypadające włosy, powiększające się zakola na głowie, przerzedzona czupryna - oto powód do zmartwień wielu panów. Czy ten proces można zatrzymać? Polecamy artykuł "Jak zapobiegać łysieniu?".

Sprawdź: Jak zapobiegać łysieniu?

Szczypie i swędzi, czyli uczulenie na kosmetyki

Dlaczego niektórzy z nas mają uczulenie na pewne kosmetyki? co najczęściej uczula? Jak sobie pomóc? Jak uniknąć uczulenia?

Sprawdź: Kiedy kosmetyki uczulają...

Zajady

Zajady to małe ranki tworzące się w kącikach ust. Początkowo są małymi bąbelkami, ale potem pękają i zamieniają się w trudno gojącą się ranę. Jak ich unikać i jak je leczyć? Co sprzyja ich powstawaniu? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Sprawdź: Jak zlikwidować zajady?

Grzybica skóry

W poniższym poradniku dotyczącym grzybicy skóry dowiesz się jak zarażamy się tą chorobą, jak jej uniknąć i czy jest groźna. Znajdziesz też wiadomości dotyczące grzybów, które ją wywołują i sprawdzisz, jakie części ciała może zaatakować grzybica.

Sprawdź: Jak ustrzec się przed grzybicą skóry?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!