Jakie są przyczyny depresji?

Co oznacza ból w pachwinie?

Ból w pachwinie nie powinien być lekceważony. Może oznaczać przepuklinę, która nieleczona prowadzi do poważnych schorzeń. Sprawdź, jak sobie z nią radzić!
/ 02.06.2017 15:45
Jakie są przyczyny depresji?

Ból w pachwinie. Co może oznaczać?

Mężczyźni, najczęściej w wieku dojrzałym, nierzadko skarżą się na dolegliwości związane z bólem i uczuciem ucisku w pachwinie. Popularnym problemem jest przepuklina brzuszna, najczęściej występujący rodzaj tego schorzenia. Przepuklina może występować także w okolicach rdzenia kręgowego, płuc, a nawet mózgu.

Ból w okolicy pachwiny może oznaczać jedną z dwóch rodzajów przepukliny: pachwinowej lub udowej. Badania wykazują, że znacznie częściej mężczyźni cierpią na pachwinowy rodzaj przepukliny. Udowy częściej dotyczy kobiet. Różnica między dwoma rodzajami przepuklin to miejsce występowania przemieszczonego fragmentu zawartości jamy brzusznej. Odmienna anatomia miednicy u obu płci powoduje, iż u mężczyzn częściej kanałem przepukliny jest kanał pachwinowy.

Objawem sugerującym występowanie przepukliny jest zazwyczaj uczucie pobolewania lub nieokreślonego dyskomfortu w okolicy pachwiny po wysiłku fizycznym, uciążliwym kaszlu lub wydaleniu stolca.

Polecamy: Przepuklina pachwinowa

Leczenie

W żadnym wypadku nie należy podejmować próby samodzielnego łagodzenia objawów przez stosowanie pasów lub innych metod leczenia. Takie postępowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Postępowanie z przepukliną zależy od jej natężenia. Jeśli stan jest poważny i przemieszczony fragment ciała uwięźnie, konieczna jest natychmiastowa interwencja chirurga, gdyż może dojść nawet do przedziurawienia jelita. Nie ma innego sposobu skutecznego leczenia niż operacja. Wszelkiego rodzaju pasy przepuklinowe powinny być stosowane tylko u chorych, którzy z jakichś względów nie mogą być operowani. Leczenie chirurgiczne przepukliny pachwinowej to zabieg stosunkowo nieskomplikowany, a na pewno bardzo skuteczny. Natomiast przy łagodnym przebiegu choroby wystarczy masaż wykonany samodzielnie.

Co oznacza zgrubienie w pachwinie?

Obecnie, dzięki metodzie wszczepiania siatek ze specjalnego materiału wzmacniającego kanał pachwinowy, liczba nawrotów choroby jest stosunkowo niewielka.

Czytaj także: Co oznacza bolesne oddawanie moczu?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/16.09.2016 22:23
To może być skrócony mięsień biodrowo lędzwiowy
/09.02.2016 17:25
mam bule w pachwinie podczas kaszlu boli mnie takze pracie oraz jadra
/10.06.2015 17:40
Witam Mam problem z pachwiną gdy pobiegam bardzo mnie na drugi dzień boli pachwina ale też całe jakby biuodro kłuje wszystko z prawej strony RTG nic nie wykazało USG też nic... czuje cały czas troche boli czasami jak psikam to całe mnie boli z prawej strony tak jakbym miał przepukline ale jej nie mam chirurg wykluczył ją... CO TO MOŻE BYĆ ?? POMOCYYY!!!!!!!!!!!!!!!
POKAŻ KOMENTARZE (4)