Stawianie baniek w obszarze klatki piersiowej. Zdjęcie pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka

Stawianie baniek na dolegliwości w obszarze klatki piersiowej

Zapalenie oskrzeli, grypa i jej powikłania, zapalenie płuc i opłucnej, astma – jak zaradzić tym chorobom poprzez stawianie baniek? Jak stawiać bańki na takie dolegliwości i jak długo należy stosować tę terapię?
/ 20.03.2012 10:02
Stawianie baniek w obszarze klatki piersiowej. Zdjęcie pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka

Zapalenie oskrzeli

Na zapalenie oskrzeli, którego objawem może być kaszel i odkrztuszanie, katar i chrypka, bóle głowy oraz podwyższona temperatura ciała, bańki stawiamy obustronnie: z tyłu, na całej powierzchni pleców, przede wszystkim tam, gdzie boli (fot. poniżej), a z przodu – pod obojczykiem i nad nim oraz przy mostku (fot. po lewej stronie). Może poskutkować już po jednym razie, a jeśli nie, to powtórzyć na drugi i trzeci dzień.

Grypa i jej powikłania

Przy grypie i jej powikłaniach, a może to być zapalenie płuc, oskrzeli, zatok i ucha środkowego, tchawicy, obrzęk płuc, bardzo dobre wyniki daje postawienie baniek, niezależnie od trafnie postawionej diagnozy, której terapeuta nie zawsze jest w stanie postawić. Wskazane jest postawienie baniek na całych plecach, a z przodu – po obu stronach mostka oraz poniżej i powyżej obojczyka (fot. po lewej stronie). Jeśli nie poskutkuje jednorazowe postawienie, to należy jeszcze powtórzyć na 2. i 3. dzień. Po zabiegu powinno się pozostawać przynajmniej jeden dzień w łóżku.

Stawianie baniek przy przeziębieniach. Zdjęcie pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka.

Zobacz też: Stawianie baniek na ból głowy, uszu i gardła

Zapalenie płuc i opłucnej

Przy zapaleniu płuc i opłucnej temperatura podnosi się nawet do 40 stopni C. Szybsze staje się tętno i może się pojawić przeszywający ból w piersiach, w karku lub w boku oraz bolesny kaszel. Praktykuje się postawienie baniek na całe plecy, głównie tam, gdzie boli. W razie potrzeby postawić ponownie następnego dnia lub po dwóch dniach. Bańki stawiamy też i z przodu, po obydwu stronach mostka oraz zarówno nad, jak i pod obojczykiem (fot. na poprzedniej stronie po lewej stronie artykułu). Przy zapaleniu opłucnej poleca się stawianie baniek po stronie chorej, przede wszystkim bolesnej, nawet codziennie przez okres do dwóch tygodni z przerwami 2–3 dniowymi (fot. poniżej).

Stawianie baniek przy zapaleniu opłucnej. Zdjęcie pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka.

Astma

Przy astmie stawianie baniek może przynieść ulgę, a nawet ustąpienie choroby. Zaleca się ich postawienie po obydwu stronach pleców, podobnie jak przy zapaleniu płuc (fot. na poprzedniej stronie i powyżej). Jednakże terapia powinna być długotrwała, co najmniej przez 1 rok, powtarzana co 2–3 tygodnie. Początkowo przez 6 tygodni stawiamy bańki mniej więcej 1 raz w tygodniu. We wszystkich tych dolegliwościach przemiennie stosować z Reiki i oczyścić aurę płomieniem świecy.

Zobacz też: Jak stawiać bańki?

Fragment pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka (Studio Astropsychologii, 2012). Publikacja za zgodą wydawcy.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/12.11.2015 19:44
Dla mnie stawianie baniek to pierwsza pomoc przy przeziębieniach. Do tej pory bańki ogniowe stawiała mi sąsiadka , która .wydawałoby się, że ma doświadczenie, aż do momentu kiedy ....no właśnie...kiedy mnie poparzyła!!! masakra. Za bańki ogniowe już dziękuję chociaż pomagały mi. I eureka znalazłam na innej stronie zamiennik - bańki bezogniowe na http://uslugipielegniarskie24h.pl . Dla mnie rewelacja . Dobrze , że dalej jest jakaś alternatywa dla antybiotyków :) i baniek ogniowych.
/11.03.2013 09:47
prosze o podanie czasu trzymania baniek na plecach