Psychoterapia - kompendium

Psychoterapia - kompendium

Obecnie istnieje kilka nurtów w psychoterapii. Od czasów Freuda wiele się zmieniło i psychoterapeuta raczej nie analizuje snów. Psychoterapia wspomaga farmakoterapię depresji, pomaga rozwiązać mniejsze i większe problemy. Czym jest psychoterapia poznawczo-behawioralna? Co znaczy gestalt? Jaką metodę terapii wybrać?
Psychoterapia - kompendium

Wizyta u psychoterapeuty

Jeśli czujesz, że potrzebna ci terapia, że chciałbyś porozmawiać o swoich życiowych problemach z kimś postronnym, kto pomoże ci znaleźć siłę by je rozwiązać lub jesteś chory i chcesz wspomóc leczenie farmakologiczne odpowiednią terapią, rozważ wizytę u psychoterapeuty.

Polecamy: Strach ma wielkie oczy, czyli wizyta u psychoterapeuty

Nurty psychoterapeutyczne

Według jakiej metody możemy pracować z psychoterapeutą podczas terapii? Wbrew pozorom nie istnieje jedna metoda terapii. Jeśli zależy nam na dogłębnym przeanalizowaniu problemu, możemy wybrać psychoterapię psychoanalityczną, jeśli na rozpoznaniu, co sprawia, że czujemy się źle – poznawczą. Jeśli chcemy skupić się na działaniu, a przy okazji zależy nam na czasie, najlepsza będzie terapia poznawczo-behawioralna.

Przeczytaj: Każdy mędrzec ma swoją wizję, czyli o nurtach w psychoterapii

Dowiedz się więcej o różnych rodzajach terapii:

Psychoterapia on-line

Dla nieśmiałych, skrępowanych spotkaniem z terapeutą lub chcących pozostać w domu, rozwiązaniem może być psychoterapia on-line.

Czytaj: Porady on-line - nowa metoda w opiece psychiatrycznej

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!