Bóle głowy
Bóle głowy są w zasadzie tylko objawom innych dolegliwości, dlatego też należy rozeznać, gdzie jest prawdziwy problem. Może to być podwyższone ciśnienie krwi albo problemy z kręgosłupem, z wątrobą czy innym organem ciała. Bańki stawiamy w obszarze karku i barków w segmencie kręgów C-4 – C-6 (fotografia obok). Powinno pomóc już jedno postawienie, ale można postawić bańki i przez kilka kolejnych dni po 1 razie.
W przypadku migreny bańki stawiamy podobnie, jednakże może nastąpić jedynie złagodzenie bólu. Ciekawe efekty przy bólach głowy uzyskuje się, oczyszczając głowę jajkiem, traktując to jako terapię wspomagającą.
Zobacz też: Jak stawiać bańki?
Choroby uszu
Przy zapaleniu ucha środkowego zaleca się stosowanie baniek w okolicy karku i barków, w segmencie kręgów szyjnych C-3 – C-6. Występuje ono najczęściej u niemowląt i małych dzieci. Stawiamy wtedy bańki przy stanach ostrych 1 raz dziennie przez dwa dni, a przy przewlekłych do 5 dni.
Jeśli są szumy w uszach, świadczyć to może o nieprawidłowym dopływie krwi do ucha wewnętrznego, a także mogą to też być problemy z kręgosłupem na odcinku szyjnym. Stawiamy bańki w segmentach kręgów szyjnych C-3 – C-6 po około 2–3 zabiegi dziennie, aż do 15 łącznie. Jako terapię wspomagającą stosować przemiennie z konchowaniem lub świecowaniem uszu oraz z terapią Reiki.
Bóle gardła
Mogą to być takie dolegliwości, jak zapalenie gardła lub krtani czy też zapalenie migdałków. Bańki stawiamy po obydwu stronach szyi (zdjęcie poniżej). Przemiennie stosować z Reiki.
Zobacz też: Jak konchować uszy? Instruktaż
Fragment pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka (Studio Astropsychologii, 2012). Publikacja za zgodą wydawcy.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!