Stawianie baniek na ból głowy. Zdjęcie pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka

Stawianie baniek na ból głowy, uszu i gardła

Jak stawiać bańki, gdy boli nas głowa, gardło lub uszy, mamy szumy uszne, zapalenie gardła, krtani lub migrenę? Jakie terapie mogą wspomagać efekt stawiania baniek? Jak wiele razy trzeba postawić bańki, by pozbyć się bólu?
/ 20.03.2012 09:09
Stawianie baniek na ból głowy. Zdjęcie pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka

Bóle głowy

Bóle głowy są w zasadzie tylko objawom innych dolegliwości, dlatego też należy rozeznać, gdzie jest prawdziwy problem. Może to być podwyższone ciśnienie krwi albo problemy z kręgosłupem, z wątrobą czy innym organem ciała. Bańki stawiamy w obszarze karku i barków w segmencie kręgów C-4 – C-6 (fotografia obok). Powinno pomóc już jedno postawienie, ale można postawić bańki i przez kilka kolejnych dni po 1 razie.

W przypadku migreny bańki stawiamy podobnie, jednakże może nastąpić jedynie złagodzenie bólu. Ciekawe efekty przy bólach głowy uzyskuje się, oczyszczając głowę jajkiem, traktując to jako terapię wspomagającą.

Zobacz też: Jak stawiać bańki?

Choroby uszu

Przy zapaleniu ucha środkowego zaleca się stosowanie baniek w okolicy karku i barków, w segmencie kręgów szyjnych C-3 – C-6. Występuje ono najczęściej u niemowląt i małych dzieci. Stawiamy wtedy bańki przy stanach ostrych 1 raz dziennie przez dwa dni, a przy przewlekłych do 5 dni.

Jeśli są szumy w uszach, świadczyć to może o nieprawidłowym dopływie krwi do ucha wewnętrznego, a także mogą to też być problemy z kręgosłupem na odcinku szyjnym. Stawiamy bańki w segmentach kręgów szyjnych C-3 – C-6 po około 2–3 zabiegi dziennie, aż do 15 łącznie. Jako terapię wspomagającą stosować przemiennie z konchowaniem lub świecowaniem uszu oraz z terapią Reiki.

Bóle gardła

Mogą to być takie dolegliwości, jak zapalenie gardła lub krtani czy też zapalenie migdałków. Bańki stawiamy po obydwu stronach szyi (zdjęcie poniżej). Przemiennie stosować z Reiki.

Zobacz też: Jak konchować uszy? Instruktaż

Fragment pochodzi z książki "Naturalne metody uzdrawiania" autorstwa Tadeusza Piotra Szewczyka (Studio Astropsychologii, 2012). Publikacja za zgodą wydawcy.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!