Ciąża – vademecum

Kobieta w ciąży
Kiedy jest najlepszy czas na dziecko? Jak rozpoznać objawy ciąży? Kiedy udać się do ginekologa i jak często się badać w ciąży? Polecamy poradnik na temat diety ciążowej, najlepszych pozycji do spania w czasie ciąży oraz kalendarz tygodni ciąży - prześledź rozwój swojego maluszka tydzień po tygodniu.
Kobieta w ciąży

Czas na dziecko!

Kiedy najlepiej zajść w ciążę? Czy warto czekać z macierzyństwem? Kogo słuchać w tej kwestii: poradników, męża, rodziny i znajomych, czy może siebie? Jak rozpoznać, że to właściwy moment na dziecko? I czy taki moment w ogóle istnieje?

Czytaj: Czas na dziecko, czyli kiedy zajść w ciążę?

Objawy ciąży

Upojna noc zakończyła się lekkim niepokojem. Zwłaszcza, że po pewnym czasie dochodzą do niego specyficzne objawy - ból podbrzusza, nudności, wilczy apetyt... Czy to mogą być objawy ciąży? Dowiedz się więcej.

Poznaj: Objawy ciąży

Kiedy do ginekologa

To, jak często powinnaś odwiedzać ginekologa zależy od samej ciąży. Jeśli nie ma komplikacji, wizyt powinno być 8 (co 4 tygodnie, a potem co 2 i co tydzień). W przypadku komplikacji ilość wizyt wzrasta do 10, a nawet 15. Zobacz kalendarz badań.

Polecamy: Badania niezbędne w czasie ciąży

Dieta ciążowa

Ile przytyć w ciąży, by nie przytyć za bardzo? Jak obliczyć "dodatkowe" kilogramy w odniesieniu do BMI sprzed ciąży? Co jeść w kolejnych trymestrach? Co wykluczyć z diety?

Zobacz: Dieta ciążowa - poradnik

Sen w ciąży – pozycje do spania

Zwłaszcza w drugim i trzecim trymestrze ciąży najbardziej potrzebujemy spokojnego snu. W jakiej pozycji spać podczas ciąży - na boku, na plecach czy na brzuchu? Które pozycje są zakazane w ciąży?

Czytaj: Sen w ciąży - najlepsze pozycje do spania

Tygodnie ciąży

Prześledź rozwój swojego przyszłego dziecka od momentu zapłodnienia. Dowiedz się, jak wpływają określone tygodnie ciąży nie tylko na rozwój maluszka, ale i samopoczucie mamy. Poznaj przydatne wskazówki.

1 i 2 tydzień ciąży
3 tydzień ciąży

4 tydzień ciąży

5 tydzień ciąży

6 tydzień ciąży

7 tydzień ciąży

8 tydzień ciąży

9 i 10 tydzień ciąży

15-18 tydzień ciąży

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA