Co na ugryzienie komara - 8 propozycji preparatów na ugryzienia komarów

Irytujące swędzenie nie jest niebezpieczne, ale powoduje duży dyskomfort. Sprawdź, co pomoże ci pozbyć się dolegliwości
Marta Wilczkowska / 17.07.2013 06:00
Ugryzienia komarów, choć nie są groźne dla zdrowia, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Latem i podczas urlopu, kiedy często (i chętnie!) przebywamy na świeżym powietrzu jesteśmy szczególnie narażeni na ich ukąszenia. Najlepszym sposobem na uniknięcie przykrych dolegliwości jest stosowanie sprayów na komary, które odstraszają insekty. Co jednak, jeśli mimo wszystko zostaniemy ugryzieni? Wtedy przydadzą się łagodzące żele i spraye:

Co na ugryzienie komara?

Preparaty łagodzące skutki ugryzienia komarów zawierają w swoim składzie substancje niwelujące świąd i pieczenie skóry, zmniejszające obrzęk i przynoszące długotrwałe uczucie chłodu. Dzięki nim można szybko i skutecznie pozbyć się przykrych dolegliwości, jakie pojawiają się po ugryzieniach komarów. Preparaty te działają też na ukąszenia innych owadów - meszek, kleszczy, pająków a nawet mrówek. Dlatego jadąc na wakacje czy wybierając się na grilla warto upewnić się, że irytujące swędzenie nie zepsuje ci świetnej zabawy.

Czytaj także:

Oto 8 propozycji preparatów na ugryzienia komarów:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA