Co na komary - przegląd 7 sprayów ochronnych na komary kleszcze i meszki

Tegoroczny wysyp komarów to prawdziwe utrapienie. Specjalnie dla ciebie zrobiliśmy przegląd 7 sprayów, które pomogą Ci się przed nimi ochronić!
Marta Wilczkowska / 19.06.2013 06:55

Bardzo długa zima i gwałtowne, ciepłe i wilgotne lato spowodowały, że tegoroczny wysyp komarów jest na prawdę nie do zniesienia. Chmary gryzących owadów skutecznie uprzykrzają wieczorne grille i ogniska czy rowerowe wycieczki po lesie. Jak sobie z tym poradzić? Zaopatrz się w chroniące przed owadami spraye!

Co na komary - dlaczego warto używać sprayów ochronnych?

Spraye chroniące przed ugryzieniami owadów zawierają w swoim składzie substancje repelencyjne (odstraszające owady). Dzięki nim zyskasz pewność, że nic nie będzie latać wokół ciebie próbując ugryźć w chwili nieuwagi.

Czas ochrony przed komarami wynosi (w zależności od preparatu) od 4 do 8 godzin. Dzięki niewielkiemu opakowaniu płyn odstraszający owady w aerozolu możesz zabrać ze sobą wszędzie i w razie potrzeby spryskać miejsca szczególnie narażone na ugryzienia.

Poznaj też nasze sposoby na ugryzienia komarów:

Zobacz nasz przegląd sprayów na komary

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: komary

Redakcja poleca

REKLAMA