Co na komary - przegląd 7 sprayów ochronnych na komary kleszcze i meszki

Tegoroczny wysyp komarów to prawdziwe utrapienie. Specjalnie dla ciebie zrobiliśmy przegląd 7 sprayów, które pomogą Ci się przed nimi ochronić!
Marta Wilczkowska / 19.06.2013 06:55

Bardzo długa zima i gwałtowne, ciepłe i wilgotne lato spowodowały, że tegoroczny wysyp komarów jest na prawdę nie do zniesienia. Chmary gryzących owadów skutecznie uprzykrzają wieczorne grille i ogniska czy rowerowe wycieczki po lesie. Jak sobie z tym poradzić? Zaopatrz się w chroniące przed owadami spraye!

Co na komary - dlaczego warto używać sprayów ochronnych?

Spraye chroniące przed ugryzieniami owadów zawierają w swoim składzie substancje repelencyjne (odstraszające owady). Dzięki nim zyskasz pewność, że nic nie będzie latać wokół ciebie próbując ugryźć w chwili nieuwagi.

Czas ochrony przed komarami wynosi (w zależności od preparatu) od 4 do 8 godzin. Dzięki niewielkiemu opakowaniu płyn odstraszający owady w aerozolu możesz zabrać ze sobą wszędzie i w razie potrzeby spryskać miejsca szczególnie narażone na ugryzienia.

Poznaj też nasze sposoby na ugryzienia komarów:

Zobacz nasz przegląd sprayów na komary

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: komary
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (45)
/19.03.2019 11:12
Ja stosuję Mustico w formie sprayu, na ten rok również muszę się zaopatrzyć bo mnie te owady strasznie irytują. Tym razem może zdecyduję się również na plastry, co by mucha nie siadała na jedzonko :) Pozdrawiam
/24.12.2018 13:03
Osobiscie na komary, w tym topikalne uzywam tylko MUGGA i Ultrathon ( odporny na wodę i pot ) a na same kleszcze Bio-insektal. Kupuję na mugga.com.pl
/07.05.2018 09:00
mugga najlepszy :) Od lat używam i nie mam problemów z kleszczami
POKAŻ KOMENTARZE (42)