Zima, temperatura spadła poniżej zera, a ty znowu jesteś chora? Nie martw się, nie tylko ciebie dopadł kaszel i katar. Powszechnie wiadomo, że w Polsce szczyt zachorowań na grypę przypada na luty i marzec. Zimą też, częściej niż wiosną czy latem, się przeziębiamy. Dlaczego tak się dzieje?
WIDEO…
Zawirusowana zima
To, że zimą częściej chorujemy, nie zależy tylko od tego, że jest zimno. Pogoda ma w tym jednak swój znaczący udział. Wirusy przeziębienia i grypy właśnie o tej porze roku najczęściej nas atakują.
Nie można zachorować na grypę lub się przeziębić jedynie z powodu przemarznięcia, jednak zimno sprzyja infekcjom odpowiedzialnym za tego rodzaju zakażenia– powiedział prof. Stan Spinner z Texas Children’s Pediatrics w wypowiedzi dla „New York Times”.
Dlaczego więc zimą jesteśmy bardziej podatni na różnego rodzaju infekcje? Wszystko wyjaśniamy w galerii.
Zobacz też:
7 skutecznych sposobów na grypę
Zimno, coraz zimniej… Jak radzić sobie z mrozem i się nie przeziębić? 7 ważnych zasad


































